+48 666 867 642,
biuro@lusiaoginska.pl

+48 666 867 642
biuro@lusiaoginska.pl

Księżniczki z Montclair

Ukazała się najnowsza książka Lusi Ogińskiej pt. "Księżniczki z Montclair"!

Z wielką przyjemnością pragnę poinformować Szanownych Państwa, że ukazała się najnowsza książka Lusi Ogińskiej pt. "Księżniczki z Montclair"!
„Księżniczki z Montclair” to opowieść niespotykana w swej refleksyjnej formie, jak również przejrzystej treści. Odkrywa ona gorzki, przepełniony smutkiem świat zapomnianych starych kobiet, opowiada o współczesnej polskiej emigracji. Dzieło Ogińskiej mówi nie tylko o starości, przemijaniu i walce o to co w życiu ważne; ale także o zwykłych uczuciach, skomplikowanych wyborach zwykłych ludzi krzywdzonych nie tylko przez złośliwego ducha baśni.
Opowieść Lusi Ogińskiej prowadzi czytelnika do zastanowienia się nad decyzją wyjazdu za chlebem z Polski, ujawnia prawdę o rzeczywistości, o życiu na obczyźnie.
Czytelnik zmuszony jest do głębokiego przemyślenia decyzji oddania swojej starej matki, ojca czy dziadków do domu opieki! Do zastanowienia, czy dobrze wychowuje swoje dzieci? Czy i jemu, gdy nadejdzie starość, grozić będzie odrzucenie? Oddanie do domu starców?
Mimo całego dramatu, chwilami jest to historia zabawna! Autorka nie oszczędza w niej siebie. Z dużym dystansem i ironią podchodzi do swoich słabości, kłopotów - co jeszcze bardziej uprawdopodabnia całe dzieło, zbliża autorkę do odbiorcy!
Czytając „Księżniczki z Montclair” odnosi się wrażenie, że to bliski przyjaciel zwierza się ze swoich najskrytszych tajemnic, a one stają się naszą własnością, że są to także nasze myśli, nasze lęki i nasze wątpliwości.
„To baśń” - mówi autorka!
Tak! Okrutnie realna baśń, baśń w której wszystko – nawet krasnoludek - są prawdziwe!
Viola Lenarczyk

Osoby zainteresowane nabyciem książki, mogą to zrobić dzwoniąc pod numer: 666 867 642 lub pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Książka kosztuje 29 zł. Wpłaty można dokonać na konto: 81 1240 1053 1111 0000 1169 3620.