+48 666 867 642,
biuro@lusiaoginska.pl

+48 666 867 642
biuro@lusiaoginska.pl

Co mówią o Lusi Ogińskiej księgarnie (15-12-2004)

Co mówią o Lusi Ogińskiej księgarnie
Księgarnia "Pętla Czasu"
Lusia Ogińska, Księgi roztoczańskich krasnali, 2004: Napisana wspaniałym czystym językiem, etyczna i wspaniale ilustrowana książka Ogińskiej, jest świetnym przykładem literatury, nad którą lubimy się entuzjazmować.
http://www.petlaczasu.pl/krasnali/b17776


Klub Książki Księgarni Krajowej
Książka jest dziełem doskonale napisanym, nienagannym etycznie, atrakcyjnie i bogato ilustrowanym. Krasnoludki Ogińskiej, ich przygody i dokonania wszędzie wzbudzają entuzjazm.
http://www.kkkk.pl/autor,6816.html


Księgarnia Polihymnia
Lusia Ogińska – poetka, debiutowała trzema tomami Ksiąg Roztoczańskich Krasnali. W 2000 r. napisała, dziś już słynne Zmartwychwstanie! Prapremierę tego dramatu narodowego w Sali Kongresowej publiczność przyjęła entuzjastycznie. Spektakl ten, dzięki emisji telewizyjnej, odbił się szerokim echem w kraju i za granicą. Wiersze Lusi Ogińskiej zawarte w tomie pt. Tajemnica jasnego warkocza wypełnione mądrą, pogłębiona refleksją, nienaganne pod względem formy – rytmu, rymu, wzbogacane piękna metaforą – dają nadzieję na odrodzenie sie polskiej poezji. Poezja Ogińskiej jest porównywalna z twórczością naszych największych poetów, talentem swym szcześliwie i skutecznie omija panoszący się we współczesnej poezji banalizm.
Przed dwoma laty powstal dziesięcioodcinkowy film, w którym poetka prowadzi dwanaście dialogów z tomistą, twórcą Filozoficznej Szkoły Lubelskiej i Powszechnej Encyklopedii Filozofii – Ojcem Profesorem Mieczysławem A. Krąpcem. Lusia Ogińska do tego interesujacego dokumentalnego filmu napisała również muzykę. Ogińska jest także stałą felietonistką w „Myśli Polskiej”, w kanadyjskim „Gońcu” i na polonijnych popularnych portalach internetowych. W 2006 r. Listem Otwartym do Nauczycieli i Wychowawców Polskich Ogińska reaktywowała Polską Macierz Szkolną, założona sto lat temu przez Henryka Sienkiewicza.
Oddając czytelnikom bibliofilskie wydanie czterdziestu siedmiu sonetów Lusi Ogińskiej – dedykowane przez autorkę Ojcu Profesorowi Mieczysławowi A. Krąpcowi w 85. rocznicę Jego urodzin – wydawca pragnie raz jeszcze przypomnieć słowa kapelana Armii Polesie gen. Franciszka Kleeberga – księdza Leona Kalinowskiego, który w kościele przy ul. Chłodnej w Warszawie o Lusi Ogińskiej powiedział: „Bóg jeszcze Polski nie opuścil, skoro rodzą się tacy poeci…”