+48 666 867 642,
biuro@lusiaoginska.pl

+48 666 867 642
biuro@lusiaoginska.pl

Szyszełki z Wisełki

"Sympatyczne są to stworki...
Chodzą boso, tak jak mniszki,
oczy maja jak paciorki
a na głowach noszą szyszki.

Piegowate, opalone,
włos na głowie w każdą stronę,
szyte z lisci ich sukienki!
Bardzo piękne są szyszełki".

Drodzy Czytelnicy!

Twórcą i założycielem Instytutu Świętej Rodziny był Ksiądz Arcybiskup Kazimierz Majdański – więzień Dachau, pasterz i wielki polski patriota.W 2006 roku Ksiądz Arcybiskup zatelefonował do mnie i z całą moją rodziną zaprosił do Wisełki.
Tu na wyspie Wolin mieści się jedno z głównych ognisk Instytutu Świętej Rodziny. Zaproszenie przyjęłam, ale wtedy do spotkania nie doszło, dopiero dwa lata później, już po śmierci Arcybiskupa Kazimierza, odkryłam Wisełkę – tak ważne miejsce dla życia polskich rodzin.Praca, modlitwa, rozmowy, rekolekcje… Wszystko co człowieka wycisza i uspokaja, wszystko co pozwala oderwać się od zagonionego, ogłupionego świata – wszystko to każda polska rodzina może znaleźć w Wisełce.

Ojciec Kazimierz Majdański odszedł, ale duch jego przetrwał.
Dopiero gdy tam się znalazłam, zrozumiałam jak wielkie i ważne dzieło rozpoczął Abp Kazimierz Majdański i dr Monika Wójcik.Ataki na Polskę nie ustają! Na rodzinę polską czyha wiele zła. Jedynym kołem ratunkowym, jedyną nadzieją w czasie szalejącej powodzi wszechogarniającego relatywizmu staje się Instytut Świętej Rodziny.Dziewczęta konsekrowane są fundamentem Instytutu, są podstawą, pomocą w rozwoju Instytutu, rozwoju myśli Abp Majdańskiego. To są skrzaty wisełkowe, szyszełki, które ojciec Kazimierz „sprowadził” na wyspę… O nich jest ta króciutka bajeczka – moja serdeczna refleksja po pobycie w Wisełce!

Książeczka pt. "Szyszełki z Wisełki" jest do nabycia w Księgarni Internetowej Sanctus. By do niej wejść należy kliknąć na poniższy napis: "zobacz też >>"
zobacz też>>